Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
FDW water Szafir (1)

FDW water Szafir

Najbardziej popularny filtr odwróconej osmozy w obudowie kompaktowej. zajmuje mało miejsca i ma bardzo sympatyczny wygląd.
ładowanie
1 769,00
PLN
za
szt.
Producent: FDW water
szt.
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
 •  

SULTECH SZAFIR

 

NOWOŚĆ !!! 5-stopniowy FILTR SULTECH SZAFIR z końcowym wkładem mineralizującym - ze względu na niewielkie gabaryty nie ma problemu z jego umieszczeniem w szafce. Możliwość zakupu z mniejszym objętościowo zbiornikiem wody oraz wydajniejszą membraną nawet do 100 GPD nadaje się idealnie do każdej kuchni i biura.

 

Filtr kuchenny SULTECH SZAFIR:

Filtr skrzynkowy SULTECH SZAFIR oparty został na pięciostopniowej filtracji molekularnej. Umożliwia uzyskanie najczystszej i zawsze świeżej wody pitnej o doskonałym smaku i właściwym bilansie minerałów. Zatrzymuje wszelkie skażenia i alergeny.
Filtrację uzupełniono o mineralizator, który zawiera szlachetny dolomit i zapewnia odpowiedni balans minerałów w wodzie.

SULTECH SZAFIR zapewnia wodę:

 • oczyszczoną molekularnie,
 • naturalnie mineralizowaną szlachetnym dolomitem (tabela składu mineralnego filtrowanej wody)

 

Eliminuje bakterie, a także ponad 160 zanieczyszczeń, w tym ponad 145 substancji potencjalnie szkodliwych dla zdrowia:

 • dwutlenkek chloru,
 • fluor,
 • ołów i rtęć,
 • cząsteczki mniejsze niż 0,2 mikrony, w tym azbest, osady, brud i kamień,
 • 33 pestycydy i produkty uboczne pestycydów,
 • 13 produktów ubocznych procesu dezynfekcji,
 • radon i produkty uboczne rozkładu radonu znajdujące się w wodzie pitnej,
 • 9 zanieczyszczeń pochodzenia farmaceutycznego,
 • 42 rodzaje substancji zaburzających gospodarkę hormonalną,
 • substancje rakotwórcze, potencjalnie występujące w wodzie.

 

Budowa filtra SULTECH SZAFIR zapewnia m.in:
sterylność i brak dopływu powietrza do wody, dzięki temu mamy pewność, że woda jest wolna od bakterii i zanieczyszczeń oraz jest w pełni bezpieczna!!


Woda z filtra SULTECH SZAFIR jest polecana:

 • do picia bez przegotowania, również niemowlętom, seniorom, osobom o obniżonej odporności i alergikom,
 • do gotowania zup, warzyw, parzenia kawy, herbaty i naparów ziołowych,
 • przywraca potrawom i napojom właściwy, naturalny smak,
 • do pielęgnacji wrażliwej skóry rąk i twarzy, pomaga leczyć alergie skórne i łuszczycę,
  do mycia warzyw i owoców,

 

Woda filtrowana molekularnie jest ważnym elementem antynowotworowego stylu życia.

Montaż:

 • wnętrze szafki pod/nad zlewem
 • ściana
 • podłoga

 

Filtracja w systemie SULTECH SZAFIR:


WKŁAD WSTĘPNY SEDYMENTACYJNY– pierwszy stopień filtracjiZimna woda z rury zasilającej przepływa przez wkład sedymentacyjny, który zatrzymuje piasek, muł, rdzę, szlam rzeczny, mikroorganizmy i inne osady.
WKŁAD WSTĘPNY Z WĘGLEM AKTYWNYM – drugi stopień filtracji Wkład wykonany z granulowanego węgla aktywnego. Węgiel aktywny usuwa zanieczyszczenia organiczne (drobnoustroje, bakterie grzyby), chlor i jego trujące pochodne, ołów i toksyczne metale ciężkie, pestycydy, detergenty, fenole. Chroni membranę osmotyczną systemu filtracyjnego przed niszczącym działaniem chloru.
MEMBRANA – trzeci stopień filtracji Membrana stanowi barierę dla zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych, rozpuszczonych w wodzie ciał stałych, metali ciężkich, pierwiastków radioaktywnych i rakotwórczych. Membrana przepuszcza tylko cząsteczki wody, ponieważ posiada pory o średnicy 0,0001 mikrometra. Przefiltrowana woda jest gromadzona w zbiorniku, a następnie kierowana jest do filtra końcowego i do wylewki. Woda brudna, poprzez ogranicznik przepływu kierowana jest do kanalizacji.
WKŁAD KOŃCOWY Z WĘGLEM AKTYWNYM – czwarty stopień filtracji Po opuszczeniu zbiornika woda przepływa przez wkład końcowy z węglem aktywnym. Węgiel aktywny poprawia smak i zapach wody postfiltracyjnej.
WKŁAD KOŃCOWY MINERALIZUJĄCY – piąty stopień filtracji Po wkładzie końcowym z węglem aktywnym woda przepływa przez wkład mineralizujący. Wkłady te służą do nasycania wody jonami soli mineralnych. Wkłady zawierają naturalne minerały, których odpowiednie rozdrobnienie powoduje ich właściwe rozpuszczanie w wodzie.

Chlor a zdrowie organizmu:

Chlorowanie wody to najprostszy i najbardziej rozpowszechniony sposób uzdatniania wody. Jego początki sięgają zmian warunków życia i zdrowia, które nastąpiły w związku z rozwojem przemysłu oraz osiedli ludzkich w XIX w. Pierwszy raz zastosowano go w Stanach Zjednoczonych - pozwolił on w spektakularny sposób zatrzymać nawracające epidemie Duru Brzusznego, Cholery, Czerwonki czy Leptospirozy. Dziś nadal stosowany jako podstawowy "odkażacz" skutecznie neutralizuje mogące znajdować się w wodzie bakterie, np. coli, zapobiega, więc rozwojowi bakterii w sieciach wodociągowych.
Trzeba jednak mieć świadomość, że chlor działa tak samo w przewodzie pokarmowym: ma tendencję do dezynfekcji, masowego zabijania mikroorganizmów, zarówno tych dobrych, jak i złych. Poza zabijaniem na "oślep" - coraz częściej można spotkać się z badaniami traktującymi o chlorze jako przyczynie występowania chorób nowotworowych, między innymi raka jelita czy żołądka. Zgodnie z danymi Międzynarodowej Agencji Chorób Nowotworowych 59 związków chloru organicznego przyczynia się do występowania raka u ludzi i zwierząt. Chlor i jego trujące związki sprzyjają również powstawaniu alergii dróg oddechowych i przewodu pokarmowego. Niszczą bowiem śluzówki ułatwiając wtargnięcie alergenów w głąb tkanek i do krwi, wywołują napady kaszlu, astmy i kataru u chorych z alergią. Ponadto niszczenie śluzówek może też przyśpieszać wystąpienie wrzodów.
Chlor pozbawia skórę ochronnej warstwy lipidowej. Skóra traci nawilżenie, przez co często staje się szorstka lub podatna na podrażnienie. W skrajnych przypadkach mogą się pojawiać zaczerwienienia lub alergie. Podobnie sprawa ma się z włosami, które mogą stawać się łamliwe i wysuszone.
Najbardziej skutecznym sposobem przywrócenia wodzie jej naturalności i całkowitego usunięcia związków chloru jest zastosowanie filtracji molekularnej, warto też chronić skórę poprzez stosowanie złóż opartych na węglu aktywowanym - adsorbującym chlor, czy specjalnie ku temu zaprojektowanych filtrów prysznicowych - zawierających złoże KDF lub ANM, występujących również w naszej ofercie (Filtr prysznicowy srebrny)

Budowa filtra SULTECH SZAFIR

 • wkład liniowy sedymentacyjny 2"
 • wkład liniowy węglowy 2"
 • membrana osmotyczna 75 GPD ( wydajność 280 litrów na dobę) lub 100 GPD (wydajność 380 litrów na dobę) do wyboru
 • wkład końcowy węglowy 2"
 • mineralizator 2" (odpowiedzialne za doskonały smak i zapach wody)
 • obudowa
 • zbiornik o pojemności 12 l, 8 l lub 4 litry do wyboru pozwolą dobrać odpowiednie parametry wody zależnie od zapotrzebowania.

 

Wymiary Filtra:

Wysokość - 42 cm
Szerokość - 31 cm
Głębokość - 10 cm

Wymiary zbiornika na wodę:

Zbiornik plastikowy 12 litrów (10 litrów wody użytkowej):
Wysokość - 35 cm
Średnica - 25 cm

Zbiornik metalowy 8 litrów (6 litrów wody użytkowej):
Wysokość - 35,5 cm
Średnica - 20,5 cm

Zbiornik metalowy 4 litry (3 litry wody użytkowej):
Wysokość - 20 cm
Średnica - 20 cm

Do urządzenia oferujemy opcjonalny montaż w cenie 367 złotych. Dzięki niemu nie będziesz musiał martwić się o samodzielną instalację urządzenia, nasz serwisant może wykonać ją za Ciebie. Fachowo doradzimy w kwestii wyboru miejsca dla urządzenia, wykonamy wszystkie niezbędne czynności i uruchomimy urządzenie, by w Twoim domu popłynęła krystalicznie czysta i zdrowa woda.

 • Produkowany w Polsce.
 • Podlega kontroli jakości na każdym etapie produkcji.
Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
Ładowanie
Powiązane produkty
Bluewater Cleone najlepszy filtr do wody
Bluewater Cleone najlepszy filtr do wody
7 900,00 PLN
6 370,00 PLN
Bluewater Spirit
Bluewater Spirit
15 000,00 PLN
14 599,00 PLN
Bluewater Pro
Bluewater Pro
26 000,00 PLN
25 799,00 PLN
Bluewater bateria do wody filtrowanej. Kran ze szczotkowanej stali nierdzewnej.
Bluewater bateria do wody filtrowanej. Kran ze szczotkowanej stali nierdzewnej.
600,00 PLN
399,00 PLN
Mineralizator do Bluewater Cleone
Mineralizator do Bluewater Cleone
290,00 PLN
199,00 PLN
FDW Rubin REDOX
FDW Rubin REDOX
3 470,00 PLN
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl