Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
FDW water Opal (1)

FDW water Opal

Najbardziej ekonomiczny, spośród urządzeń osmotycznych do Twojego domu.
ładowanie
997,00
PLN
za
szt.
Producent: FDW water
szt.
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
 •  

FDW water OPAL

 

System FDW water OPAL jest najstarszą i najtańszą na rynku wersją urządzenia osmotycznego o siedmiostopniowym systemie filtracji. Elementy składowe aparatu zamocowane są do specjalnej płyty montażowej (brak obudowy). Do urządzenia dołączony jest zbiornik o pojemności ok. 10 l. 
System wyposażony jest w automatyczny zawór odcinający zapobiegający przepełnieniu zbiornika.

 

Szukasz naprawdę Dobrej Oferty?

Najlepiej wyposażony system odwróconej osmozy!
Najlepsza konfiguracja w atrakcyjnej cenie!

Prezentowane urządzenie umożliwia picie wody prosto z kranu, bez gotowania!

Woda podawana jest w dwóch wersjach do wyboru:
- woda czysta (przygotowywanie posiłków i napojów)
- woda lekko zmineralizowana (bezpośrednie spożycie - zamiast kupowanej wody butelkowanej)

W obu wersjach woda jest mocno natleniona co dodatkowo podnosi jej walory zdrowotne.
Siedmiostopniowy system z mineralizatorem oraz wkładem bioceramicznym (jonizacja wody).

 

Dlaczego tak bardzo skuteczny?

Odwrócona osmoza jest naturalnym procesem, którego istotą jest oddzielenie wody od rozpuszczonych w niej substancji bez stosowania środków chemicznych.
Osmoza odwrócona (ang.: reverse osmosis - RO) jest to proces, w którym zanieczyszczona woda przenika przez półprzepuszczalną błonę (membranę).

Woda pod wpływem ciśnienia, przechodząc przez membranę z roztworu o większym stężeniu do roztworu o mniejszym stężeniu, zostaje trwale oddzielona od zanieczyszczeń, które są odprowadzane do ścieków.

Dzięki zastosowaniu membrany o wielkości otworów pasujących do wielkości cząsteczek czystej wody uzyskujemy rozdział wody na poziomie molekularnym.
W efekcie do celów spożywczych mamy wysokiej jakości wodę zgromadzoną w zbiorniku ciśnieniowym, z którego jest ona podawana do osobnej wylewki montowanej na blacie kuchennym lub zlewozmywaku.

Dodatkowym etapem uzdatniania wody jest wkład bioceramiczny który wykorzystując ultra czerwone pasmo promieniowania układa cząsteczki wody w naturalne klastry oraz jonizuje wodę.
Zastosowany w układzie filtracji mineralizator dolomitowy zapewnia odpowiednio zbilansowany zestaw związków mineralnych rozpuszczalnych w wodzie.

 

Etapy filtracji wody:

 1. Wkład piankowy - usuwa zanieczyszczenia mechaniczne. Zalecana wymiana: co 3 - 6 miesięcy.
 2. Wkład węglowy blokowy - węgiel aktywowany zastosowany w tym wkładzie usuwa zanieczyszczenia chemiczne znajdujące się w wodzie, takie jak: chlor, chlorofenole, fluorki, detergenty i wiele innych. Wkład jest aktywny od momentu uruchomienia (zalania go wodą) przez 3 - 6 miesięcy.
 3. Wkład piankowy - usuwa zanieczyszczenia mechaniczne. Zalecana wymiana: co 3 - 6 miesięcy.
 4. Membrana osmotyczna - najważniejszy etap filtracji wody. Półprzepuszczalna membrana usuwa 90% - 99,8% wszystkich rozpuszczonych w wodzie związków. Wewnątrz membrany następuje rozdział wody na poziomie molekularnym. Czysta woda gromadzona jest w specjalnym zbiorniku ciśnieniowym, natomiast wszystkie zanieczyszczenia wyrzucane są do kanalizacji. Zdolność filtracyjna membrany to 0,0006 mikrona. Wydajność do 280 litrów na dobę (w zależności od jakości wody surowej). W tym zestawie membrana o wydajności do 75 gpd (max 280 litrów/24h) lub za niewielką dopłatą membrana o wydajności do 100 gpd (max 380 litrów/24h).
 5. Wkład liniowy węglowy - ten specjalny wkład wypełniony węglem drzewnym z orzechów kokosowych poprawia jakość wody, eliminując substancje lotne i zapachowe znajdujące się w wodzie. Zalecana wymiana: co 3 - 6 miesięcy.
 6. Mineralizator - specjalnie skomponowany wkład dolomitowy wzbogacający czystą osmotyczną wodę w związki mineralne i mikroelementy. Ilości minerałów w przefiltrowanej wodzie - Ca2+ - 34 mg/l Mg2+ - 12 mg/l Na+ - 22 mg/l K+ - 8,5 mg/l CO32- - 10 mg/l SO42- - 0,3 mg/l Cl- - 0,8 mg/l F- - 0,06 mg/l. Zalecana wymiana: co 10 - 12 miesięcy.
 7. Wkład bioceramiczny (OPCJA za dopłatą) - wykorzystuje ultra czerwone pasmo promieniowania w głębokiej podczerwieni oraz pole elektromagnetyczne. Rozbija molekuły wody na drobne cząstki. Proces ten uaktywnia komórki somatyczne, stymuluje krążenie krwi oraz poprawia metabolizm. Produkuje wodę alkaliczną pH 9,5. Zalecana wymiana: co 18 - 24 mies.

 

Zakres działania wkładu bioceramicznego:

Wkład silnie magnetyczny do liniowej polaryzacji czystych cząstek wody w celu polepszenia i zachowania zdrowia. Jego działanie polega na zmianie właściwości fizycznych wody poprzez zastosowanie silnego, stabilnego pola magnetycznego. Tak namagnetyzowana woda posiada większą zdolność rozpuszczania tlenu i dzięki temu wspomaga metabolizm. Jak wynika z testów potwierdzonych raportami klinicznymi namagnetyzowana woda zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych i nerkowych, nadciśnieniu, oraz obniża poziom tłuszczu we krwi. Ponadto przeciwdziała miażdżycy tętnic oraz wspomaga mały obieg krwi. Wzmacnia układ odpornościowy organizmu i wykazuje większą zdolność zmiękczania i rozpuszczania składników krwi.

Budowa filtra FDW water OPAL:

 • wkład blokowy sedymentacyjny 
 • wkład blokowy węglowy 
 • wkład blokowy sedymentacyjny 
 • membrana osmotyczna 75 GPD ( wydajność 280 litrów na dobę) lub 100 GPD (wydajność 380 litrów na dobę) do wyboru.
 • wkład końcowy węglowy 2"
 • mineralizator 2" (odpowiedzialne za doskonały smak i zapach wody)

 

Wymiary Filtra:

Wysokość - 50 cm
Szerokość - 45 cm
Głębokość - 15 cm

Wymiary zbiornika na wodę:

Zbiornik plastikowy 12 litrów (10 litrów wody użytkowej):

Wysokość - 35 cm
Średnica - 25 cm

Do urządzenia oferujemy opcjonalny montaż w cenie 367 złotych. Dzięki niemu nie będziesz musiał martwić się o samodzielną instalację filtra do wody, nasz serwisant może wykonać ją za Ciebie. Fachowo doradzimy w kwestii wyboru miejsca dla urządzenia, wykonamy wszystkie niezbędne czynności i uruchomimy je, by w Twoim domu popłynęła krystalicznie czysta i zdrowa woda.

Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
Ładowanie
Powiązane produkty
Bluewater Cleone najlepszy filtr do wody
Bluewater Cleone najlepszy filtr do wody
7 900,00 PLN
6 370,00 PLN
Bluewater Spirit
Bluewater Spirit
15 000,00 PLN
14 599,00 PLN
Bluewater Pro
Bluewater Pro
26 000,00 PLN
25 799,00 PLN
Bluewater bateria do wody filtrowanej. Kran ze szczotkowanej stali nierdzewnej.
Bluewater bateria do wody filtrowanej. Kran ze szczotkowanej stali nierdzewnej.
600,00 PLN
399,00 PLN
Mineralizator do Bluewater Cleone
Mineralizator do Bluewater Cleone
290,00 PLN
199,00 PLN
FDW Rubin REDOX
FDW Rubin REDOX
3 470,00 PLN
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl